به وب سایت دانش پرتو نقش جهان خوش آمدید.

تماس با کارخانه

031-42693524-7

شنبه تا پنجشنبه

9:00am - 6:00pm

آدرس ایمیل

info@dpnjco.com

بومی سازی قالب مسی برای تولید اسلب فولادی

بومی سازی قالب مسی برای تولید اسلب فولادی

بومی سازی قالب مسی برای تولید اسلب فولادی

شرکت ریخته گری دانش پرتو نقش جهان با حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن،صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن ایران کان مین 2019 ، توانست باری دیگر حرفه و توانایی خود را به نمایش بگذارد.

مدیرعامل شرکت مهندس مجید رحیمی با گفتگویی با معاون وزیر صنعت آقای جعفر سرقینی و مصاحبه با روزنامه ی دنیای اقتصاد سختی ها ومشکلات و درخواست هایی در مورد صنعت ریخته گری درمیان گذاشت که در ذیل بخشی از این مصاحبه را می خوانید:

گروه بنگاه‌ها : یک شرکت دانش‌بنیان توانست برای نخستین بار در کشور قالب مسی برای ساخت اسلب فولادی در کشور تولید کند. مجید رحیمی مدیرعامل شرکت دانش پرتو نقش جهان، با بیان اینکه فعالیت اصلی شرکت در زمینه ریخته‌گری و ماشین‌کاری است، به «دنیای‌اقتصاد» گفت: ریخته‌گری، ماشین‌کاری و تحویل قطعات های‌تک (با تکنولوژی بالای) مسی و همچنین تجزیه و تحلیل ساخت محصولات یا قطعاتی که ظرفیت ساخت آن در داخل کشور وجود دارد، مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های شرکت دانش پرتو نقش جهان است.

 

وی افزود: عدم اعتماد تولیدکنندگان بالادست به ساخت داخل یکی از چالش‌های اساسی حرفه ما است. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که برخی از محصولات یا قطعاتی که به تازگی بومی‌سازی شده، از لحاظ کیفیت با نمونه مشابه خارجی فاصله فراوانی دارد؛ اما به نظرم صنایع بالادستی آرام آرام باید به سمت استفاده از محصولات و قطعات ساخت داخل توسعه بومی‌سازی و کاهش واردات حرکت کنند. مدیرعامل شرکت دانش پرتو نقش جهان تصریح کرد: معتقدم فرهنگ‌سازی و کمک رسانه‌ها به‌منظور استفاده و حمایت از تولیدات داخلی نقش موثری در توسعه صنایع کشور خواهد داشت. رحیمی ادامه داد: بوروکراسی پیچیده‌ای که شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور استفاده از تسهیلات یا امتیازات باید طی کنند نیز یکی دیگر از مشکلات صنعت ما است. به‌عنوان مثال صندوق نوآوری و شکوفایی که حامی اصلی ما است، برای ارائه تسهیلات روند بسیار طولانی را طی می‌کند. معتقدم هر چه این فرآیندها کوتاه‌تر و تسهیل شود، بهره‌وری نیز افزایش می‌یابد.

 

خبر تهیه شده از: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره 4748

نظرها (0)

هنوز نظری ثبت نشده است .

ارسال نظر جدید

تماس باما

031-42693524-7

آدرس ایمیل

support@gmail.com

تماس باما

شما می توانید در ساعات 8 صبح الی 1 بعدازظهر و از ساعت 2 بعدازظهر الی 5 به وقت ایران با ما تماس بگیرید .